Technikum Leśne w Brynku

Osiagnięcia uczniów

 

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2018/2019

 

XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

III miejsce: Ilona Savitska

 

 

Konkurs „100 słów z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości”

I miejsce: Sandra Baran (wiersz „Pamiętam”),

II miejsce Ada Taranek (wiersz „Ojczyzna”),

III miejsce Magda Roguz (wiersz „Jestem silna”).

Wyróżnienie otrzymał Łukasz Kocaj za refleksję „Czas obecny”.

 

Eskulapiada - Etap rejonowy XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia

II miejsce: Ilona Savitska kwalifikując się do etapu okręgowego



IX Forum Humanistów Szkół Leśnych w Zagnańsku

III miejsce – Wanessa Blizna (Zespół Szkół Leśnych w Brynku)

 

Szkolny konkurs biblioteczny na recenzję ulubionej książki

 

I miejsce: Zofia Fryc z kl. IV B za recenzję książki Katarzyny Bereniki Miszczuk „Szeptucha”,

II miejsce: Klaudiusz Burnat z kl. I B za recenzję książki Marii Nurowskiej „Requiem dla wilka” i Łukasz Kocaj z kl. IV A za recenzję książki Terry’ego Pratchetta „Pomniejsze bóstwa” z serii Świat Dysku,

III miejsce: Kamil Nabiałek z kl. II B za recenzję książki Davida Gibbinsa „Miecz Attyli” i Ada Taranek z kl. II B za recenzję książki Paulo Coelho „Alchemik”.

 

Konkurs fotograficzny pt. „To wszystko Polska”

 

I miejsce - Sebastian Korn,

II miejsce - Angelika Łuka,

III miejsce - Wiktoria Bereżewska.

 

Konkurs plastyczny pt."HIV/AIDS - wiem, nie boję się, toleruję"

Laureatkami konkursu zostały: Barbara Rudnicka (IIIB) i Barbara Wróblewska (IB).

 

Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Brynek 2018

I miejsce - ZSLiE Brynek: Ilona Savitska, Patryk Golda, Rafał Zawada, Małgorzata Wiechecka

 

Turniej koszykówki o Puchar Dyrektora Technikum Leśnego w Brynku

II miejsce – Technikum Leśne w Brynku

 

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018

 

Konkurs na exlibris biblioteki szkolnej

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Marta Jakubczak z klasy I B,

II miejsce - Barbara Rudnicka z klasy II B,

III miejsce - Wiktor Feliks z klasy I A.

 

 ***

 

Konkurs Wiedzy Leśnej UR w Krakowie

I miejsce: Tomasz Janic z klasy III a

Sukces w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - blok Leśnictwo
II miejsce - Szymon Kucharski z klasy II b

IV miejsce - Tomasz Janic z klasy III a

 

 ***

 

X Mistrzostwa Szkół w Umiejętnościach Leśnych

I miejsce – Technikum Leśne w Brynku w Biegu Leśnika

 

 ***

 

XXVI Mistrzostw Polski w Udzielaniu Pierwszej Pomocy PCK.

Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Ilona Sawicka, Paulina Sobczuk, Patryk Golda, Marcel Stochel, Rafał Zawada  zdobyła II miejsce i uzyskała kwalifikację do etapu okręgowego w Katowicach.

 

 ***

 

II Turniej Szachowy

I miejsce - Denis Jagoda z klasy I a

II miejsce - Piotr Dąbrowski z klasy III b

III miejsce - Miłosz Maćkowski z klasy III b

 

 ***

 

XVIII Konkurs Kresowy w Biłgoraju  
I miejsce
Zespołu Sygnalistów Myśliwskich w klasie mistrzowskiej A

I miejsce - Luiza Szatner w klasie mistrzowskiej

I miejsce - Gabriel Chlebowski w klasie średniozaawansowanej

I miejsce - Basia Rudnicka z klasy II b w klasie średniozaawansowanej

 

 ***

 

VIII Konkurs Podkarpacki w Lesku

I miejsce Zespołu Sygnalistów Myśliwskich w klasie mistrzowskiej A

 

 ***

 

XXIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej o tzw. „Róg Wojskiego”

III miejscu dla Zespołu Sygnalistów Myśliwskich w konkursie muzyki myśliwskiej wykonywanej na rogach w stroju B

I miejsce w klasie C-początkującej w klasyfikacji ogólnej (Mistrzostwo Polski) dla Basi Rudnickiej z klasy II b

 

 ***

 

XXII Śląskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Księcia Pszczyńskiego”

I miejsce Zespołu Sygnalistów Myśliwskich w klasyfikacji regionalnej zdobywając Grand Prix czyli Statuetkę Rogu Księcia Pszczyńskiego.

I miejsce - Adam Sobierajski z klasy II a

II miejsce - Basia Rudnicka z klasy II b

III miejsce - Gabriel Chlebowski w klasie B - średniozaawansowanej.

III miejsce – Luiza Szatner w klasie A – mistrzowskiej

 

 ***

 

Eliminacje centralne  XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (7-8.06.2018 r.)

IX miejsce Szymon Kucharski z klasy II

XIV miejsce Tomasz Janic z klasy III a

 

 ***

 

Nasze uczennice w finale V edycji konkursu na recenzję książki zorganizowanego przez Tomasza Głogowskiego posła na Sejm RP (18.06.2018 r.)

II miejsce Nicola Blukot z klasy III b

III miejsce Zofia Fryc

 

 ***

 

Konkurs fotograficznego „Jestem stąd – moja okolica w obiektywie” (22.06.2018 r.)

I miejsce Patrycja Kulak z klasy III a,

II miejsce Ewelina Słowik z klasy III b

III miejsce Wiktor Feliks z klasy I a

 

 ***

 

Ilona Savitcka z klasy II b najwyższa średnia na koniec roku - 5,50.

Patrycja Kulak z klasy III a okazała się najlepszą uczennicą z przedmiotów zawodowych

 

 ***

XXVI Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia (15.03.2018 r.).

VI miejsce na szczeblu wojewódzkim Ilona Sawicka z klasy II b

 

***

 

Konkurs na exlibris biblioteki szkolnej (20.03.2018 r.)

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Marta Jakubczak z klasy I B

II miejsce - Barbara Rudnicka z klasy II B

III miejsce - Wiktor Feliks z klasy I A.

 

***

 

Konkurs Wiedzy Leśnej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (05.04.2018 r.)

I miejsce – Tomek Janic z klasy III a

Patrycja Kulak oraz Dawid Zaskórski uplasowali się pierwszej dziesiątce.

 

***

 

Mistrzostwa Szkół Leśnych w udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Brynek 2017

I Miejsce :

Hipolit Paulina IV B

Golda Patryk III B

Sawicka Ilona II B

Zawada Rafał II B

 

***

 

Konkurs plastyczny: "Jestem odpowiedzialny- HIV/AIDS" :

I Miejsce Jastrzębska Katarzyna

 

***

 

XXVI Ogólnopolska Olimpiada "Zdrowego Stylu Życia" :                                                                     

III miejsce w etapie rejonowym i awans do etapu okręgowego :

Sawicka Ilona II B

 

***

 

Konkurs fotograficzny „Przyroda Ojczysta” zorganizowany przez Komisję Kultury i Promocji Łowiectwa w Katowicach:

III miejsce Patrycja Kulak

 

***

 

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Eliminacje szkolne. 

I miejsce Tomasz Janic- uczeń klasy III a

II miejsce Szymon Kucharski -uczeń klasy II b

Uczniowie będą reprezentowali Naszą szkołę w kwietniu  na eliminacjach okręgowych

 

***

 

Szkolny konkurs czytelniczy zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na recenzję ulubionej książki.

Laureatami konkursu zostali:

Nicola Blukot z klasy III B

za recenzję książki B.A. Paris „Za zamkniętymi drzwiami”,

Zofia Fryc z klasy III B

za recenzję książki Marka Vonneguta „Eden Express”,

Dominika Kluba z klasy III B

za recenzję książki Adama Wajraka „Wilki”,

Magdalena Roguz z klasy III B

za recenzję serii książek Johna Flanagana „Zwiadowcy”,

Patryk Piecha z klasy I A

za recenzję książki J.R.R. Tolkiena „Hobbit czyli tam i z powrotem”.