Wyjazd młodzieży do szkółki leśnej w Orzeszu - Woszczycach

W ramach realizacji programu Erasmus + grupa uczniów w dniu 25 kwietnia zwiedzała szkółkę leśną w Orzeszu - Woszczycach, należącą do Nadleśnictwa Kobiór. W szkółce typu kontenerowego produkowane są sadzonki głównie gatunków liściastych (dęba szypułkowego i buka) oraz sosny z zakrytym systemem korzeniowym. Naszym przewodnikiem i doskonałym nauczycielem był podleśniczy Jacek Sapota, który opowiadał nam o technologii siewu w kasetach oraz o tajnikach hodowli szkółkarskiej w namiotach foliowych oraz na polach zraszania. Uczniowie dzięki wyjazdowi mogli porównać szkółkę gruntową – z Nadleśnictwa Brynek z nowoczesną kontenerową z Nadleśnictwa Kobiór. Dodatkową atrakcją dla młodzieży była możliwość zwiedzania ogrodów pokazowych Kapias w Goczałkowicach-Zdroju, gdzie po trudach zdobywania wiedzy wszyscy mogli się zrelaksować i rozmarzyć nad pięknem wczesnowiosennej przyrody.