Narodowe Czytanie

Po raz pierwszy nasza szkoła aktywnie włączyła się w akcję Narodowego Czytania. W tym wyjątkowym roku, gdy obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Uroczystość odbyła się w szkole w piątek 14 września. Na wstępie Pan Dyrektor odczytał list Prezydenta RP. W tym dniu młodzież wraz z nauczycielami wspólnie czytała w auli szkoły wybrane fragmenty powieści; części I „Szklane domy” oraz części II „Nawłoć”. Uczniowie otrzymali pamiątkowe pieczęcie do przyniesionych własnych egzemplarzy powieści. Akcję zorganizowali nauczyciele języka polskiego oraz nauczyciel bibliotekarz. Narodowe Czytanie ma na celu promocję czytelnictwa oraz jest formą uczczenia jubileuszu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.