Otrzęsiny

W dniu 16 października pierwszoklasiści zostali ostatecznie włączeni w poczet uczniów Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku. Program przygotowany został w konwencji konkursu, a uczniowie zostali podzieleni na zespoły. Zadaniem drużyn było odpowiedzieć na wcześniej przygotowane pytania z zakresu  przyrody, ekologii  i ochrony środowiska. Były też zadania, w których uczniowie musieli wykazać się refleksem, szybkością i sprawnością. Najlepiej z wszystkimi  konkurencjami poradziła sobie grupa w składzie: Patrycja Badura, Mateusz Leśniczek, Jan Miczałowski, Żaklin Sierpińska, Szymon Sroka, Michał Żytyński. Gdy jury liczyło punkty i podpisywało certyfikaty drużyny miały do wykonania portrety swoich wychowawców. Ostatnią próbą sprawności nie podlegającej ocenie było pokonanie ścieżki z szyszkami, by z rąk przewodniczącej szkoły Patrycji Kulak otrzymać dyplom i gratulacje od  całej rady SU. Otrzęsiny to znana już od starożytności forma rytuału  przejścia  związana z wkraczaniem w nowy etap  życia. O tym wydarzeniu będzie po latach przypominać posadzone przez każdą klasę pamiątkowe drzewko w ogrodzie botaniczym. Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski, który wszystko zaplanował, podzielił się obowiązkami i sprawnie poprowadził  pod opieką  p. Beaty Klempert. Otrzęsiny anno domini 2018 okazały się dobrą zabawą zarówno dla młodzieży jak   i wychowawców , a ich końcowym etapem była dyskoteka.