Technikum Leśne w Brynku

Jesteśmy zwycięzcami Mistrzostw PPP Brynek 2018

W dniach 28.11.2018 – 30.11.2018 roku po raz siódmy odbyły się "Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Brynek 2018". W Mistrzostwach wzięły udział drużyny z siedmiu szkół prowadzonych przez Ministra Środowiska:
ZSL Biłgoraj: Łukasz Wójtowicki (K), Piotr Pętek, Maciej Kusiak, Michał Zarzycki, opiekun: Aneta Piastowicz;
ZSL Lesko: Hubert Strusiewicz (K), Piotr Bajorek, Rafał Raczkowski,Andrzej Taborski,Dominika Piotrowska(rezerwowa), opiekun Marian Gawlik; 
TL Milicz: Elwira Kustra (K), Weronika Nowicka, Julia Ickiewicz, Damian Tokarz, Dominika Mielnikowska(rezerwowa), opiekun Patryk Kowaluk;
ZSL Rogoziniec: Daria Czarczyńska(K), Emma Zając, Jakub Sadowski, Jakub Sitkowski, opiekun:Zuzanna Hołyńska
TL Starościn: Kacper Łopata(K), Dominik Winnicki, Dominika Szafraniec, Nicola Pietrzykowska, opiekun Bernardeta Płaza
ZSL Zagnańsk: Ewa Raczyńska(K), Przemysław Pluta, Anna Majewska, Karol Skowroński, opiekun Michał Buczyński
ZSLiE Brynek: Ilona Savitska(K), Patryk Golda, Rafał Zawada, Małgorzata Wiechecka, opiekun Dariusz Kiełbasa.
Jako gospodarze wystawiliśmy również nieklasyfikowaną drużyna z Brynka w składzie: Paulina Sobczuk (K), Marcin Polok, Radosław Chmiel, Kamil Urbanek.
Celem Mistrzostw jest propagowanie wśród uczniów szkół leśnych wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy i doskonalenie umiejętności praktycznych . 
Jak zwykle konkurs składał się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej (test). Prawidłowość wykonania zadań oceniała 13 osobowa komisja sędziowska z Rejonowego Oddziału PCK w Bytomiu pod przewodnictwem mgr Andrzeja Czerwińskiego, Wiceprezesa Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK w Katowicach oraz strażacy-ratownicy medyczni z PSP w Bytomiu i Tarnowskich Górach . 
Drużyny prezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności praktycznych, a rywalizacja była bardzo wyrównana. W tym roku na podium stanęły:
• I miejsce: drużyna z Brynka
• II miejsce: drużyna z Zagnańska
• III miejsce: drużyna z Milicza
Dyrektor szkoły mgr Ireneusz Gudowicz podziękował zawodnikom za przybycie i pogratulował sportowej rywalizacji. Zwycięzcom wręczono puchary i medale, a wszyscy uczestnicy i ich szkoły otrzymali nagrody rzeczowe.
Po części konkursowej uczestnicy mistrzostw mogli zregenerować siły w tarnogórskim Parku Wodnym. Mistrzostwa zakończyła zabawa andrzejkowa z wróżbami.

Darz Bór!