Technikum Leśne w Brynku

Prelekcja

03.10.2016 r. pani Izabela Żuławińska oraz pani Joanna Kabała przekazały uczniom oraz wychowawcom naszej szkoły wiedzę jaką zdobyły podczas szkolenia w ramach programu Erasmus + na temat „Europejskich przykładów nauczania przedsiębiorczości, innowacyjności i kreatywności w szkołach rolniczych”.
Uczestnicy spotkania zostali wyposażeni w niezbędną wiedzę na temat zagadnień dotyczących innowacyjności i przedsiębiorczości na terenach wiejskich w Danii, Szwecji oraz Norwegii. Niezwykle interesujący okazał się temat szkół zawodowych, przedstawiono także typowy dla Skandynawii system nauczania. Młodzież oraz wychowawcy z zainteresowaniem słuchali na temat badań prowadzonych w duńskich instytutach, o farmach prowadzących organiczną uprawę warzyw czy też zajmujących się ekologiczną hodowlą owiec. Młodzież uważnie słuchała informacji, które przekazali nam doradcy zawodowi z duńskiej firmy Agri Nord. Uczniowie bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem przysłuchiwali
się przedstawionej prezentacji zadając ciekawe pytania. Uczestnicy mieli również możliwość obejrzenia filmiku z wyjazdu.