Technikum Leśne w Brynku

Goście z Francji na boiskach Brynka

Czwartek 20 X 2016 r. to kolejny dzień wizyty uczniów z Mirecourt z Francji w naszym Technikum. Upłynął on pod znakiem sportowej rywalizacji. W pierwszej kolejności zmagaliśmy się na boisku siatkarskim. Po zaciętej walce Francuzi ulegli nam
w trzech setach 2:1. Następnie stanęliśmy przeciwko nim w koszykarskim starciu. Nasi przeciwnicy grali szybko, bardziej siłowo, ale my stopniowo budowaliśmy przewagę. W ostatniej kwarcie Francuzi rzucali z każdej pozycji i za każdym razem celnie, nawet w ostatniej sekundzie meczu zdobyli punkty zza linii 6 metrów. Był to rzut na remis. Byliśmy bardzo zaskoczeni, bo spodziewaliśmy się, że jednak wygramy. Zmierzyliśmy się również na  boisku piłkarskim. Do meczu stanęły czteroosobowe zespoły, a ich gra była bardzo emocjonująca z powodu wielu sytuacji podbramkowych. Jednak nasi piłkarze nie wykorzystali nadarzających się okazji, popełnili sporo błędów. Goście pokonali nas 8:5. Na koniec Francuzi koniecznie chcieli zmierzyć się z nami także w piłce ręcznej. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, nasi szczypiorniści rozgrzali się dopiero w drugiej. Okazaliśmy się lepsi, wygrywając 20:14.
Dobrej zabawy nie brakowało. Kibice również dopisali. Chętnie powtórzymy te rozgrywki podczas kolejnej wizyty naszych gości.