„Otrzęsiny” klas pierwszych

27 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w otrzęsinach, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku. Tak zwane "otrzęsiny" klas pierwszych były zabawą połączoną z rywalizacją uczniów klas I  o palmę pierwszeństwa. Zabawę zorganizował Samorząd Uczniowski. Program otrzęsin przygotowany został w konwencji konkursu, a pierwszoklasiści mieli do pokonania 10 konkurencji. Zadaniem drużyn było jak najtrafniej ocenić liczbę lub procent, z zakresu ekologii  i ochrony środowiska. Najlepiej z tą konkurencją poradziła sobie klasa I b.
W pozostałych zadaniach uczniowie musieli wykazać się refleksem, szybkością i sprytem w konkurencjach takich jak: picie mleka z miseczki, jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku. Na koniec każdy pierwszoklasista musiał wypić  specjalnie na tę okazję przygotowany napój. Impreza miała charakter wesołej zabawy, a jej końcowym etapem była dyskoteka. Otrzęsiny anno domini 2016 okazały się świetną zabawą zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli.