Technikum Leśne w Brynku

Powiatowa Licealiada w koszykówce juniorów

W ostatnim tygodniu lutego w  sali gimnastycznej naszej szkoły oraz II LO im. Staszica w Tarnowskich Górach rozegrane zostały  mecze   koszykówki  w ramach licealiady powiatu tarnogórskiego. Drużyny zagrały systemem „każdy z każdym”. Tylko zwycięzcy trzech grup zapewniali sobie prawo gry w finałach. W grupie brynkowskiej  rywalizowały drużyny Liceum Ogólnokształcącego w Radzionkowie i ZSTiO "Mechanik". Drużyna Brynka w składzie: Kamil Wrzosek, Mateusz Czerniak, Piotr Rucki, Bartosz Górka, Kamil Borkowski, Patryk Kurzydem, Paweł Michalik, Michał Pluskota pokonała zespół z Radzionkowa ale uległa Mechanikowi. Zawodnikami najlepiej punktującymi w naszej grupie okazali się Piotr Rucki oraz Kamil Borkowski z naszej szkoły, Ariel Depa z Mechanika i Patryk Konig z Liceum z Radzionkowa. W finale spotkały się zatem zespoły  "Mechanika", I LO im. S. Sempołowskiej  oraz " Staszica". Nasz powiat reprezentować będą uczniowie II LO im. St. Staszica, którzy zdominowali rozgrywki powiatowej licealiady, mając w swych szeregach zawodników III-ligowego Koszykarskiego Klubu Sportowego Tarnowskie Góry.