Koncert profilaktyczny Wiesława „Blachy” Błażkiewicza

Dnia 10 października  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennych warsztatach profilaktyczno-muzycznych SZKOŁA WOLNA OD UZALEŻNIEŃ „Podziel się dobrem” przeprowadzonych przez charyzmatycznego muzyka, wirtuoza perkusji Wiesława „Blachę” Błażkiewicza.
Artysta rozpoczął swój występ od zaprezentowania budowy klasycznego zestawu perkusyjnego oraz możliwości perkusji. W dalszej części spotkania muzyk opowiedział o swoim zwycięstwie w zmaganiach z nałogiem oraz z chorobą nowotworową.

Podczas koncertu profilaktycznego, artysta uświadomił uczniom jak bardzo zgubnym nałogiem jest picie alkoholu, palenie papierosów i branie narkotyków czy tzw. „dopalaczy”.
Muzyk zwrócił się do młodzieży z przesłaniem, aby odkrywali w sobie talenty, nie wikłali się w uzależnienia oraz nie eksperymentowali ze swoim życiem i zdrowiem.

Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja profilaktyki będzie dla młodych ludzi szkołą podejmowania właściwych decyzji.