Pojedynek polsko- francuski

W czwartek 5.10.2017 roku gościliśmy uczniów szkoły CFA des Vosges Mirecourt. Goście z Francji przyjechali poznać szkołę swoich partnerów. Program wizyty był bardzo interesujący i niezwykle bogaty. W ramach przygotowanych dla nich zajęć sportowych rozegrano mecze  gier zespołowych. W siatkówce nasze dziewczyny  wygrały pierwszego seta 15:9. Drugi set, który grali chłopcy był bardzo zacięty, przez niemal cały czas był remis lub jednopunktowe prowadzenie raz jednej, raz drugiej drużyny. Ostatecznie nasi chłopcy wygrali 33:31. Mecz piłki ręcznej był przyjemny dla oka z dużą ilością sytuacji rzutowych. Chłopcy dobrze popracowali w obronie i zasłużenie zwyciężyli 14:9. Koszykówka była dość nerwowa bowiem Francuzi narzucili chaotyczny styl gry. W piłce nożnej oba zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze, cierpliwe konstruowanie akcji owocowało kolejnymi bramkami. O wyniku meczu 3:2 dla Brynka zdecydował brak prądu spowodowany orkanem „Ksawery”. Przy światłach komórek licznie przybyłych kibiców podziękowaliśmy gościom. Pojedynek polsko –francuski  został zakończony wynikiem 4:0.