Bieg Niepodległości

9 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole „Bieg Niepodległości” na cześć zbliżającego się święta. Prawie 40 osób wystartowało w trzecim już biegu po parku w Brynku. Jako pierwsi na metę na dystansie 1 km przybiegli uczniowie klasy drugiej w kolejności Marcel Stochel, Kamil Borkowski, Eryk Penkala. Wśród dziewcząt pierwsze na mecie były Karolina Góra i Ewelina Słowik. Na dystansie 3 km najlepiej pobiegli uczniowie klas pierwszych. Zwyciężył Jakub Jeleniak przed Kamilem Urbankiem i Jakubem Kaźmierskim, a wśród pracowników Zygmunt Przewieślik. Święta narodowe obchodzone w taki sposób, wzbudzają u uczniów pozytywne emocje, pomagające rozumieć wartości narodowe. Bieg poprzez fizyczny wysiłek miał przypomnieć i uczcić trudy naszych przodków włożone w odzyskanie niepodległości. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Zmagania  zawodników podziwiali zaproszeni goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Podziękowania należą się wychowawcom internatu, nauczycielom wychowania fizycznego, Samorządowi oraz uczniom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy jak i dbanie o uczestników w jej trakcie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.