Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

W dniach 29.12 - 01.12.2017 roku już po raz szósty odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. W Mistrzostwach wzięły udział szkolne drużyny sanitarne z:
TL Białowieża: Artur Tomkiewicz(K), Klaudia Namiotko, Natalia Tokarska, Julian Skubis, opiekun: Anna Iwaniuk;

ZSL Biłgoraj: Łukasz Wójtowicki (K), Piotr Pętek, Maciej Kusiak, Michał Zarzycki, opiekun:  Piotr Maśko;
ZSL Lesko: Artur Niemiec (K), Bartłomiej Czerkawski, Łukasz Mikołajczyk, Dominika Piotrowska, opiekun: Marian Gawlik;
TL Milicz: Kacper Matecki (K), Aleksandra Kowalik, Dominika Kubica, Beata Szewczyk, opiekun: Wojciech Wrona;
ZSLiE Brynek: Paulina Hipolit (K), Ilona Sawicka, Patryk Golda, Rafał Zawada, opiekun Dariusz Kiełbasa.
Poza konkursem uczestniczyła druga drużyna z Brynka w składzie: Paulina Sobczuk (K), Ewelina Słowik, Małgorzata Wiechecka, Szymon Tomiczek. Celem Mistrzostw jest propagowanie wśród uczniów szkół leśnych wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy i doskonalenie umiejętności praktycznych .

Jak zwykle konkurs składał się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej (test). Prawidłowość wykonania zadań oceniała 12 osobowa komisja sędziowska z Rejonowego Oddziału PCK w Bytomiu pod przewodnictwem mgr Andrzeja Czerwińskiego, Wiceprezesa Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK w Katowicach oraz strażacy-ratownicy medyczni z PSP w Bytomiu i Tarnowskich Górach .
Drużyny prezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności praktycznych, a rywalizacja była bardzo wyrównana. W tym roku na podium stanęły:
• I miejsce: drużyna z Brynka
• II miejsce: drużyna z Leska
• III miejsce: drużyna z Milicza
Dyrektor szkoły mgr Ireneusz Gudowicz podziękował zawodnikom za przybycie i pogratulował sportowej rywalizacji. Zwycięzcom wręczono puchary i medale, a wszyscy uczestnicy i ich szkoły otrzymali nagrody rzeczowe.
Po części konkursowej goście i uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, która od tego roku jest wpisana na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Mistrzostwa zakończył wieczór andrzejkowy.
Dziękujemy sponsorom, których zaangażowanie umożliwiło przeprowadzenie Mistrzostw.
Darz Bór!istrzostwa Szkół Leśnych w Udzielani