Technikum Leśne w Brynku

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ KOSZYKÓWKI DLA GIMNAZJALISTÓW O PUCHAR DYREKTORA TECHNIKUM LEŚNEGO W BRYNKU

W grudniu 2017 r. w ramach popularyzacji koszykówki i promocji szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego po raz dziesiąty zorganizowali mikołajkowy turniej. Uczestniczyli w nim gimnazjaliści z Tarnowskich Gór i Brynka oraz uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły. Po raz drugi Puchar Dyrektora Technikum Leśnego po bardzo wyrównanej grze wywalczyła drużyna Technikum Leśnego w Brynku, drugie miejsce zajęli gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej Nr 9, na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja gimnazjalistów Szkoły Podstawowej w Tworogu. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” według losowania. Pierwszy mecz rozegrali goście, w którym zdecydowaną przewagę mieli gimnazjaliści z Tarnowskich Gór nad gimnazjalistami z Brynka 55:25 W meczu z tarnogórzanami nasi uczniowie zaprezentowali dobrą skuteczność i dużą ilość akcji dwójkowych i trójkowych, wygrywając 55:25. Najlepszym zawodnikiem tego meczu został Paweł Wilkowski. To był bardzo dobry mecz. W drugim meczu nasza drużyna przez cztery kwarty toczyła zacięte spotkanie z ekipą z gimnazjalistów z Brynka. W ostatniej kwarcie to jednak nasi zawodnicy opanowali nerwy, wygrywając 32:22 W tym meczu wyróżniony został Bartosz Jeleniak i on też otrzymał statuetkę MVP turnieju. Dwie indywidualne nagrody przypadły Markowi Machurze (zawodnikowi tarnogórskiego klubu KKS). Turniej zakończył się podziękowaniami dla sponsorów Hurtowni Materiałów „Cezar” i GOPS w Tworogu. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy medal i paczkę. Naszą szkołę reprezentowali: Borkowski Kamil, Wilkowski Paweł, Kurzydem Patryk, Penkala Eryk, Jeleniak Jakub, Pluskota Michał, Kaźmierski Jakub, Golasz Jakub, Popielarz Jakub, Czubasiewicz Szymon. Gratulujemy!