Wyjazd do teatru

16.01.2018 r. uczniowie klasy III i IV naszej szkoły wybrali się na przedstawienie p.t. „Tango” Sławomira Mrożka przygotowany przez Teatr Nowy w Zabrzu. Spektakl stanowił merytoryczne uzupełnienie programu edukacyjnego z zakresu literatury i stał się ważnym elementem w procesie uczenia się poprzez sztukę, dając jednocześnie możliwość obcowania z teatrem. Na scenie wiele się działo. Aktorzy zaskakiwali swoją wszechstronnością, potrafili idealnie wczuć się w odgrywane role. Głównymi założeniami tego wyjazdu było poszerzenie wiedzy na temat teatru, porównanie inscenizacji z pierwowzorem literackim, a także uwrażliwianie na piękno literatury. Miejmy nadzieję, że wrażenia po obejrzeniu przedstawienia były u wielu osób na tyle silne, że nakłoniły do przemyśleń i ciekawych refleksji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spektakle.