Technikum Leśne w Brynku

Powiatowa Licealiada w koszykówce juniorów

18 stycznia 2018 r. w  sali gimnastycznej naszej szkoły  rozegrane zostały  mecze koszykówki jednej z grup w ramach licealiady powiatu tarnogórskiego. Drużyny rozegrały swoje mecze systemem „każdy z każdym”. W kwalifikacjach udział wzięło 9 zespołów               w trzech grupach. Tylko zwycięzcy grup zapewniali sobie prawo gry w finałach. W grupie brynkowskiej  rywalizowały drużyny LO w Radzionkowie i ZSTiO "Mechanik", zespół z Radzionkowa wygrał 30:19. W drugim meczu Brynek zmierzył się z Mechanikiem. Nasi zawodnicy niestety nie weszli dobrze w mecz. Dwie pierwsze kwarty należały do drużyny z Tarnowskich Gór.  Trzecia i czwarta kwarta należała już do nas.  Po emocjonującej grze nasi chłopcy ulegli „Mechanikowi” jednym punktem 35:36. Zabrakło jednak czasu i „chłodnej głowy”. Nawet z meczu przegranego można wyciągnąć należyte wnioski i wzmocnić motywację do osiągania sukcesu sportowego.  Mecz z Radzionkowem od samego początku dobrze układał się dla naszych koszykarzy. Jednak zwycięstwo 32:27 nie kwalifikowało się już do finału w Tarnowskich Górach. Zawodnikami najlepiej punktującymi w naszej grupie byli Artur Zdobylak z Mechanika, Patryk Kurzydem, Jakub Jeleniak z Brynka oraz Szymon Szatanik z Radzionkowa. W naszej drużynie zagrali: Paweł Wilkowski, Jakub Jeleniak, Michał Pluskota, Patryk Kurzydem, Piotr Rucki, Jakub Golasz, Kacper Kowalski, Dominik Włodarczyk, Jakub Popielarz, Bartłomiej Gałwiaczek.

W finale 26 stycznia w Tarnowskich Górach spotkały się zatem zespoły  "Mechanika", I LO im. S.Sempołowskiej  i "Staszica" mające w swych szeregach zawodników III-ligowego KKS Tarnowskie Góry. Zespół Staszica pewnie pokonał rywali z „Sempy”45:33, choć początek rywalizacji był bardzo wyrównany i to on będzie reprezentował nas w ćwierćfinałach licealiady.