Technikum Leśne w Brynku

Siatkarze w Biłgoraju

W dniach 1-3 marca 2018 r. w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych  Ministra Środowiska w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Do rywalizacji stanęło 7 zespołów dziewcząt i 8 zespołów chłopców (TL w Białowieży, TL w Biłgoraju, ZSLiE w Brynku, TL w Miliczu, TL w Starościnie, TL w Tucholi, TL w Warcinie), które zostały podzielone na dwie grupy. Pierwszego dnia zawodów rozgrywano mecze grupowe i półfinałowe.

W pierwszym meczu w grupie „A” nasze dziewczyny przegrały z  Białowieżą 0:2, w kolejnym  pokonały zespół  z Warcina 2:0. W ostatnim spotkaniu grupowym uległy ubiegłorocznym zwyciężczyniom z Biłgoraja 2:0. Zajmując  trzecie miejsce w grupie „A”  nasze dziewczęta trafiły  w meczu o piąte miejsce na drużynę z Milicza, którą pokonały w tie-breaku 2:1 (25:12,23:25,17:15). Zawodniczką wyróżnioną przez organizatorów została Karolina Góra. Skład drużyny dziewcząt: Magdalena Nowroth –kapitan, Karolina Góra, Katarzyna Jastrzębska, Wiktoria Bereżewska, Natalia Tyman, Kamila Talarek, Paulina Hipolit.

Drużyna męska w pierwszym meczu uległa w tie-breaku 1:2 Tucholi (25:12,23:25,17:15). Z ubiegłorocznymi wicemistrzami  drużyną Białowieży oddała dwa sety, by w meczu o siódme miejsce wygrać z  zespołem Warcina 2:1. Indywidualnie wyróżniony    przez organizatorów  został Jakub Kaźmierski spośród chłopców. Skład  drużyny chłopców: Błażej Dubiński kapitan, Paweł Michalik, Bartosz Pazgan, Maciej Biela, Daniel Michalik, Bartosz Jeleniak, Jakub Kaźmierski, Jakub Jeleniak,

Po dwudniowych zmaganiach sportowych zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców najlepszymi okazały się drużyny reprezentujące Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, które w finale wygrały z zespołami Białowieży. Można powiedzieć, że trafiliśmy na mocnych przeciwników.

Dziękujemy i gratulujemy sportowej postawy.