Technikum Leśne w Brynku

Sukces w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - blok Leśnictwo

W dniach 20-21 kwietnia  odbyły się  eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Szymon Kucharski, uczeń klasy IIb i Tomasz Janic, uczeń klasy IIIa. Nasi olimpijczycy po części pisemnej zmagali się z rozpoznawaniem  owadów, nasion i szyszek drzew leśnych oraz roślin zielnych. Wykazali się ogromną wiedzą teoretyczną i praktyczną wykraczającą poza ramy podstawy programowej.  Pomimo wysoko ustawionej w tym roku poprzeczki, nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie lokaty. Szymon Kucharski II miejsce, Tomasz Janic IV miejsce.  Chęć nauki, trud włożony w przygotowania do olimpiady oraz pasje i zamiłowanie do przyrody przyczyniły się do ogromnego sukcesu indywidualnego i Naszej Szkoły. Uczniowie będą reprezentowali szkołę na eliminacjach centralnych. Ogromne gratulacje i podziękowania Chłopaki :)