XXI Staropolski Hubertus w Świerklańcu

20 października 2018 r. Jakub Blabuś, Krzysztof Maron oraz Marcin Polok wraz z opiekunami uczestniczyli w obchodach święta jeźdźców, myśliwych i leśników - Staropolskim Hubertusie w Świerklańcu. W pięknej scenerii parku świerklanieckiego, w pobliżu malowniczych stawów, rzeźb i fontann uczniowie podziwiali jeźdźców, którzy brali udział w gonitwie za lisem. Rozmawiali z hodowcami chartów (m.in. rosyjskich, polskich i angielskich), których zwierzęta brały udział w wyścigach, z sokolniczką, która przyjechała z rarogiem „na rękawicy”. Uczniowie częstowali się przysmakami pochodzącymi ze stoisk „Dobre z Lasu” : ciastkami z mąki żołędziowej i kabanosami z dziczyzny.

Mimo ogromnej ilości atrakcji, młodzi leśnicy dumnie promowali naszą szkołę, zachęcając przyszłych adeptów do wstąpienia w progi Technikum Leśnego.