Technikum Leśne w Brynku

Aktualności

Prelekcja na temat uzależnień

12.09.2019 r. w internacie mieliśmy przyjemność gościć pana Sławka Pyrko - terapeutę uzależnień, muzyka. Pan Sławek przeprowadził prelekcję dla klas I i II na temat uzależnień, która była przeplatana utworami muzycznymi z uwagami zawierającymi wiedzę na temat substancji i mechanizmów uzależniających.

 

Gwarki 2019

Gwarki 2019 z naszym udziałem odbyły się koncertowo. Choć bez akompaniamentu rogów, prezentowaliśmy się galowo.

 

Prelekcja

W ramach realizacji Planu Pracy Szkoły, Internatu i Programu Profilaktycznego, 05.09.2019 r. odbyła się prelekcja dla uczniów Technikum Leśnego w Brynku, które przeprowadził dzielnicowy Brynka asp. Maciej Bobola.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 8.00, Mszą Świętą w przyszkolnej kaplicy.

 

Nauczyciele też się uczą!

30 - 31 lipca 2019 r. nauczyciele Technikum Leśnego w Brynku uczestniczyli w warsztatach terenowych zorganizowanych w Nadleśnictwie Kup przez Zespół ds. Urządzania Lasu RDLP w Katowicach. Pierwszy dzień szkolenia dotyczył oznaczania gleb leśnych, których poznanie jest kluczowe dla podejmowania decyzji w sprawie składów gatunkowych i ewentualnej przebudowy drzewostanów.

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku w Technikum Leśnym w Brynku zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2018/2019.

 

Spotkanie z p. Arturem Małkiem

7 czerwca 2019 r. był niesamowitym dniem w naszej szkole. Przyjechał do nas na prelekcję nasz absolwent Artur Małek – taternik, alpinista i himalaista. Człowiek, który jest autorem wielu dróg wspinaczkowych w całej Europie, ale przede wszystkim pierwszy zimowy zdobywca Broad Pick i uczestnik Narodowej Zimowej Wyprawy na K2.

 

XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Goraju

07-08.06. 2019 r. nasz zespół brał udział w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Goraju. W kategorii sygnałów myśliwskich w klasie G zajęliśmy 6 miejsce, czyli najlepiej wśród Techników Leśnych w klasie mistrzowskiej.

 

Forum Samorządów w Zagnańsku

W dniach 3-5 czerwca 2019 r. już po raz dwunasty spotkali się przedstawiciele Samorządów Uczniowskich Szkół Leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska. Tym razem organizatorem było Technikum Leśne w Zagnańsku. Za każdym razem młodzież omawia ważne zagadnienia. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem ''Samorządy Szkół Leśnych w służbie ekologii".

 

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Tego dnia uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentacje dotyczące działań proekologicznych w wybranych krajach Europy. Reprezentacje klas przedstawiły ciekawostki i najważniejsze informacje dotyczące danego państwa.