Technikum Leśne w Brynku

Aktualności

Praktyka zawodowa w CFPPA w Mirecourt we Francji

W dniach 18-26 maja nasi uczniowie odbyli praktykę zawodową w CFPPA w Mirecourt we Francji. Podczas pobytu uczniowie mieli okazję nie tylko poznać sposoby prowadzenia gospodarki leśnej, ale także zaznajomić się z miejscami ważnymi historycznie i kulturowo w rejonie Wogezów.

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku w Technikum Leśnym w Brynku zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2018/2019.

 

Spotkanie z p. Arturem Małkiem

7 czerwca 2019 r. był niesamowitym dniem w naszej szkole. Przyjechał do nas na prelekcję nasz absolwent Artur Małek – taternik, alpinista i himalaista. Człowiek, który jest autorem wielu dróg wspinaczkowych w całej Europie, ale przede wszystkim pierwszy zimowy zdobywca Broad Pick i uczestnik Narodowej Zimowej Wyprawy na K2.

 

XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Goraju

07-08.06. 2019 r. nasz zespół brał udział w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Goraju. W kategorii sygnałów myśliwskich w klasie G zajęliśmy 6 miejsce, czyli najlepiej wśród Techników Leśnych w klasie mistrzowskiej.

 

Forum Samorządów w Zagnańsku

W dniach 3-5 czerwca 2019 r. już po raz dwunasty spotkali się przedstawiciele Samorządów Uczniowskich Szkół Leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska. Tym razem organizatorem było Technikum Leśne w Zagnańsku. Za każdym razem młodzież omawia ważne zagadnienia. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem ''Samorządy Szkół Leśnych w służbie ekologii".

 

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Tego dnia uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentacje dotyczące działań proekologicznych w wybranych krajach Europy. Reprezentacje klas przedstawiły ciekawostki i najważniejsze informacje dotyczące danego państwa.

 

Szkolenie z zakresu urządzania lasu

03.06.2019 r. grupa uczniów naszej szkoły miała możliwość uczestnictwa w szkoleniu z zakresu urządzania lasu w Nadleśnictwie Koszęcin.

 

II Tarnogórskie Zawody Pierwszej Pomocy

Kolejny sukces naszej drużyny pierwszej pomocy. Zwycięstwo w zawodach organizowanych przez Hufiec ZHP Ziemi Tarnogórskiej odniosła drużyna w składzie: Ilona Savitska(K), Kamil Nabiałek, Kamil Urbanek, Marcin Polok oraz Radosław Chmiel.

 

Praktyka zawodowa klasy II a

29 maja klasa 2a miała okazję odbyć praktykę zawodową w Nadleśnictwie Wisła. Zapraszamy do galerii.

 

Konkurs wiedzy o lasach Europy YPEF

Jest nam niezmiernie miło ponieważ Brynek zdobył 6 miejsce spośród 21 szkół startujących w konkursie wiedzy o lasach Europy YPEF 2019.