Numer telefonu

+48 32 285 74 18

Email

sekretariat@tlbrynek.edu.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W dniach 27-29 marca 2019 r. w hali sportowej w Brynku odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Koszykówce. W XI edycji turnieju wzięło udział 8 szkół leśnych. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, systemem każdy z każdym. W rywalizacji nie zawiedli faworyci. Zespoły z Tucholi i Biłgoraja nie poniosły w fazie grupowej żadnej porażki. Drużyna z Tucholi w całym turnieju zdobyła w sumie 237 punktów, tracąc zaledwie 89.

Najwięcej emocji dostarczył ostatni mecz grupowy pomiędzy zespołami TL Warcino i ZSLiE w Brynku o wejście do strefy medalowej. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach, a decydujący dla końcowego wyniku okazał się celny rzut za trzy Jakuba Jeleniaka tuż przed finałową syreną. Mecz zakończył się remisem, a w dogrywce Brynek okazał się lepszy i wygrał 5:3

W pierwszym półfinale Biłgoraj pokonał Brynek, w drugim Tuchola rozbiła Milicz. W meczu o III miejsce zespół Brynka wygrał z drużyną Milicza 26:21. W finale Tuchola okazała się lepsza od Biłgoraja i trzeci raz z rzędu obroniła tytuł. Jakub Jeleniak został wybrany najlepiej punktującym zawodnikiem za 3 punkty, Jakuba Malinowskiego z Warcina doceniono w kategorii najlepiej zbierającego z tablicy. Krzysztof Torba (98pkt) z Biłgoraja został najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju, a tytuł MVP otrzymał Krystian Bus z Tucholi.

Puchar drużyny fair play, o którym decydowała najmniejsza liczba przewinień otrzymała drużyna z Warcina

Ponadto odbył się konkurs rzutów za trzy punkty, w którym najlepszy okazał się Sebastian Grosiak z TL w Warcinie. W konkursie sprawnościowym zwycięzcą został Przemysław Kaniewicz z ZSL w Zagnańsku.

Skład Brynka: Kacper Kowalski (kapitan), Bartosz Jeleniak, Jakub Jeleniak, Michał Pluskota, Paweł Wilkowski, Patryk Kurzydem, Jakub Golasz, Jakub Kaźmierski, Patryk Cichocki, Radosław Chmiel, Paweł Jęsior, Piotr Dąbrowski, Dawid Szymonik.

Klasyfikacja końcowa:
1.TL Tuchola/opiekun Jacek Jezierski
2. ZSL Biłgoraj/Robert Wesołowski,
3.ZSLiE Brynek/Beata Klempert
4.TL Milicz/Maciej Ewertowski
5.TL Białowieża/Wojciech Gutowski
6. TLWarcino/Janusz Barcikowski
7.TLStarościn,/ Izabela Janiak
8.ZSL Zagnańsk/Jacek Wolski

Patronat Honorowy nad turniejem objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, którą reprezentował podczas uroczystego otwarcia imprezy Grzegorz Lisiak , nadleśniczy Janusz Wojciechowski i Adam Mazur. Uroczystego otwarcia i zakończenia turnieju dokonał dyrektor szkoły Ireneusz Gudowicz w obecności zaproszonych gości wice wójta gminy Tworóg, prezes BS w Tworogu, rodziców, nauczycieli i licznie zgromadzonych kibiców. Mistrzostwa zorganizowano dzięki pomocy i wsparciu wielu instytucji oraz osób. Dziękujemy młodzieży za oprawę artystyczną mistrzostw, pomoc techniczną i wspaniały doping. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy! Brawo, brawo, brawo…

Rekomendowane wpisy

Skip to content