Numer telefonu

+48 32 285 74 18

Email

sekretariat@tlbrynek.edu.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W dniu 6 kwietnia w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach odbył się etap regionalny XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentował Tomek Janic z klasy IV a. Dokonał wielkiej rzeczy! Jako drugi w historii naszej szkoły dotarł do finału centralnego, który odbędzie się w dniach 7 – 9 czerwca 2019 r. Wyprzedził prawie 90 uczestników zajmując 5 miejsce w finałowej siódemce uczniów województwa śląskiego. Etap regionalny to już nie “przelewki”. Uczestnicy musieli zmierzyć się najpierw z pytaniami testowymi, a następnie finałowa 12-tka odpowiadała na pytania ustne zadawane przez jury złożone z pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego pod przewodnictwem prof. dra hab. Piotra Skubały. Wśród pytań były i takie, gdzie należało sformułować zalecenia dotyczące ochrony środowiska albo zaprojektować doświadczenie biologiczne. Co będzie na etapie krajowym? O tym dowiemy się w czerwcu :).

Rekomendowane wpisy

Skip to content