15 października młodzi miłośnicy drzew, krzewów i roślin wszelakich wybrali się do Arboretum w Kórniku – jednego z najstarszych ogrodów dendrologicznych w Polsce. Arboretum Kórnickie posiada wiele rzadkich, introdukowanych gatunków drzew i krzewów oraz liczne stare drzewa rodzime. Na szczególną uwagę zasługują wspaniałe okazy drzew, liczące ponad 150 lat, m.in. miłorzęby, magnolie drzewiaste, cypryśniki błotne i orzeszniki. Jesienią arboretum prezentuje się wspaniale, o czym mogliśmy się przekonać w czasie pięknej pogody tego dnia. W drodze powrotnej odbyliśmy krótki spacer…za krótki po parku w Gołuchowie. Wrócimy tam na pewno, gdyż jest to również jedno z ważniejszych miejsc, które powinni dobrze znać uczniowie naszej szkoły – przyszli leśnicy.