Formą uczczenia 101 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości był bieg uczniów naszej szkoły. Filip Olszewski po raz drugi okazał się najszybszy przed Jakubem Jeleniakiem i Ziemowitem Zającem. Z dziewcząt  dystans  najszybciej pokonała Nina Dąbrowska przed Martą Korzeniowską. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas pierwszych. Na mecie wszystkim uczestnikom biegu nauczyciele p. Beata Klempert i Krzysztof Gerlich oraz przewodniczący szkoły Maciej Operacz wręczyli okolicznościowe medale. Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez dyrektora Technikum Leśnego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Tegoroczna impreza niestety nie pobiła rekordu frekwencji. Za rok wraz z Samorządem Uczniowskim przygotujemy wspólnie kolejny bieg, z większą liczbą wspierających, nagrodami i jeszcze większą liczbą zawodników.