Finał V Szkolnego konkursu na recenzję ulubionej książki

Tradycyjnie w szkole odbył się konkurs na recenzję ulubionej książki. W tym roku była to już V edycja tego konkursu. Rozwiązanie nastąpiło w poniedziałek 7 marca 2022 r. w bibliotece. Zadaniem uczestników było napisanie recenzji wybranej książki w taki sposób, aby zainteresować i zachęcić innych do jej przeczytania. Autorzy recenzji podzielili się swoimi refleksjami na temat wybranych przez nich i najciekawszych dla  nich książek. Konkurs był okazją do przekonania się jak wszechstronne są gusta czytelnicze uczniów naszej szkoły. W konkursie przyznano następujące miejsca: I miejsce Piotr Jakubowski (II B) za recenzję książki Margaret Weis i Tracy Hickman „Smoki jesiennego zmierzchu”, II miejsce Daria Lisiecka (III C) za recenzję książki Joanny Nowickiej i Małgorzaty Łupiny „Indie. Trzy na godzinę”,III miejsce Szymon Kamela (III B) za recenzję książki Piera Vincenzo Piazza „Homo biologicus. Jak biologia wyjaśnia ludzką naturę”.Wyróżnienia otrzymali Klaudiusz Burnat (IV B) za recenzję książki Paulo Coelho „Pielgrzym”i Patrycja Pawlik (IV A) za recenzję książki Gayla Formana „Zostań, jeśli kochasz”.  Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Joanna Szczepanek
ed. Artur Kanawka