Praktyka zawodowa klas drugich

28 marca uczniowie klas drugich rozpoczęli praktyki wiosenne.Powierzchnia, na której prowadzone są prace odnowieniowe to teren podmokły, co uniemożliwiało wjazd ciężkiego sprzętu przez kilka lat z rzędu. Powierzchnia odnawiana bez przygotowania gleby, ekstremalnie trudna.Poprzedni drzewostan został usunięty zrębem sanitarnym w 2018 roku po tym, jak został dotknięty dwukrotnie wiatrami huraganowymi w 2016 i 2017roku. Ze względu na to, zdecydowano się na litą olszynę. Uczniowie sadzą sadzonki przygotowane w naszej szkółce, 3 latki – aby maksymalnie ułatwić im start w terenie z trzcinnikiem. Oczywiście nasi uczniowie dzielnie pokonują różnego rodzaju trudności i z uśmiechem na twarzy odnawiają kolejną powierzchnię.

ed. Joanna Kabała