Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Dnia 06.04.2022 r. w szkolnym internacie odbyły się zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Ich głównym celem była popularyzacja sportów siłowych oraz integracja młodzieży. W Mistrzostwach wystartowało 12 zawodników. Rywalizacja przebiegała w kategorii dziewcząt oraz chłopców. I miejsce zdobyła Julia Byra wyciskając 51 kg, II miejsce należy do Natalii Baraniok z wynikiem 44.5 kg, natomiast na III miejscu uplasowała się Julia Rakowska podnosząc 43.5 kg. W kategorii chłopców zawody rozegrane były wg formuły Wilks’a. I miejsce zdobył Bartosz Masłowski z wynikiem 74.61 pkt, II miejsce Marcin Lelito – 70.43 pkt, natomiast III miejsce zdobył Marcin Polok uzyskując 69.68 pkt. Bez wszelkich reguł Marcin Polok wycisnął najwięcej – 110 kg. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom sportowy i świetną technikę, co bardzo dobrze prognozuje na przyszłość. Sukcesy naszych utalentowanych uczniów mogą być motywacją do dalszej pracy oraz zachętą dla pozostałych uczniów do uczestnictwa w zawodach w przyszłym roku szkolnym. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.