Wizyta Państwowego Muzeum Auschwitz

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w dniach 11-12.04.2022 r. odwiedziła nas, po raz pierwszy w historii naszej szkoły, delegacja Państwowego Muzeum Auschwitz -Birkenau. Naszymi gośćmi byli: Pan dyrektor Andrzej Kacorzyk, pracownicy działu wolontariatu i edukacji w osobach: Pani Katarzyny Marcak , Pani Kingi Szafrańskiej oraz Pana Piotra Supińskiego; pracownicy działu konserwatorskiego w osobach: Pan Maciej Łabuzek, Pan Andrzej Orzechowski, Pan Radosław Kacorzyk oraz Pan Jacek Ptaszek. W trakcie wizyty mieliśmy okazję wysłuchać ciekawego wykładu historyczno – edukacyjnego przygotowanego przez pracowników muzeum. Nasi goście zapoznali się z charakterystyką funkcjonowania szkoły, zostały również określone zasady w zakresie wolontariatu na kolejne lata. Serdecznie dziękujemy za to spotkanie.