sekretariat@tlbrynek.edu.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Nareszcie!

W dniach 20-22 kwietnia, po  2 latach  przerwy w hali sportowej w Brynku zmierzyły się reprezentacje szkół leśnych. Mecze rozegrano w dwóch grupach. Do półfinału zakwalifikowały się drużyny: Tucholi, Warcina, Milicza i Starościna. Drużyna Brynka w meczu o wejście do  strefy medalowej dostarczyła kibicom nie lada emocji. W meczu z Miliczem w regulaminowym czasie padł remis. Przegrywając w dogrywce nasza drużyna straciła szanse  walki o medale. Najwięcej jednak sportowych emocji dostarczył mecz finałowy pomiędzy zespołami TL Warcino i TL w Tucholi. Losy pojedynku nie rozstrzygnęły się podczas rozgrywki. Celny rzut za trzy punkty w ostatnich sekundach meczu dawał remis drużynie Warcina. W dogrywce jednak Tuchola okazała się lepsza, a decydującym dla końcowego wyniku okazał się celny rzut osobisty tuż przed finałową syreną. To był mecz godny finału. W walce o trzecie miejsce zespół z Milicza pokonał drużynę Starościna, a w meczu o miejsce 5 drużyna Brynka uległa zespołowi z Zagnańska.
Skład drużyny Brynka: Watoła Filip, Brdęk Sebastian, Furmański Piotr, Wojnar Michael, Sekta Patryk, Morawiec Paweł, Strzelczyk Kacper, Górka Mikołaj, Janota Franciszek.
W drużynie Brynka najlepiej punktował Piotr Furmański.
Grupa A
Mecz 1   Starościn-Zagnańsk   32:21   (6:6, 8:8, 11:10, 16:3)
Mecz 3   Tuchola –  Zagnańsk  35:22    (4:6,4:9, 14:4,  13:5)
Mecz 5   Tuchola –  Starościn   45:31    (12:11, 8:10, 17:10,8:0)
Klasyfikacja w grupie A
1.Tuchola
2.Starościn
3.Zagnańsk
Grupa B
Mecz 2  Brynek-Warcino  19:38    (4:10, 6:13, 5:6, 4:9)
Mecz 4  Brynek-Milicz     24:28    (5:7, 8:4, 7:6, 2:5 remis22:22 dogrywka  2:6)
Mecz 6 Warcino-Milicz    37: 17    (7:7, 13:2, 13:0, 4:8)
Klasyfikacja w grupie
1.Warcino
2.Milicz
3.Brynek
Półfinały
Mecz 7    Milicz – Tuchola  29:40        (6:10, 10:14, 4:7, 9:9)
Mecz 8    Warcino -Starościn  53:30    (11:5, 13:8, 13:5, 10:12)
Piątek
Mecz o  5 miejsce
Mecz 9       Brynek- Zagnańsk           21:18          (0:3, 2:6,4:7, 12:5)
Mecz o  3 miejsce
Mecz 10       Starościn -Milicz           39:22        (2:4, 2:4, 2:7,6:3)
Mecz o  1 miejsce
Mecz 11       Warcino – Tuchola          42:43       (10:8, 9:11, 11:10,9:10 remis, 39:39 dogrywka  3:4)
Podczas ceremonii zakończenia  nagrodzono nie tylko drużyny ale i zawodników. Wręczono puchary, medale i statuetki w klasyfikacji indywidualnej. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw i  tytuł MVP otrzymał decyzją sędziów Hubert Sieńko z Tucholi, najskuteczniejszym zawodnikiem został Jakub Krupecki z Warcina. Ponadto odbył się konkurs rzutów za trzy punkty, w którym  najlepszy okazał się Kacper Rutkowski  z TL Milicz, a w konkursie sprawnościowym zwyciężył Tomasz Beling z TL Tucholi. Oprawę artystyczną zapewniła grupa cheerleaderek w składzie: Kinga Sierpińska, Oliwia Pietrzik, Julia Pietrzak, Jagoda Urbańczyk, Natalia Sodzawiczny, Julia Rakowska, Natalia Gawlik, Dynamiczne układy w wykonaniu dziewcząt z technikum zostały przyjęte brawami przez licznie zgromadzoną widownię i zawodników. Ceremoniał Mistrzostw uświetnił również zespół sygnalistów myśliwskich: Tomasz Bieniek, Ania Nowakowska, Emilka Wilk, Julia Popanda, Weronika Pluta, Sylwia  Jaromir oraz Oliwer Kucznik. Podczas mistrzostw zawodnicy w czasie wolnym mogli skorzystać z atrakcji, które zapewnia Park Wodny w Tarnowskich Górach. Patronat Honorowy nad turniejem objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, którą reprezentował podczas uroczystego otwarcia imprezy Nadleśniczy Nadleśnictwa Brynek Janusz Wojciechowski. Uroczystego otwarcia i zakończenia turnieju dokonała pani dyrektor szkoły Agnieszka Ohsmann  w obecności zaproszonych gości, zawodników, nauczycieli i uczniów. Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy sponsorom oraz wszystkim zaangażowanym osobom, uczniom i pracownikom za pomoc i wsparcie. Darz Bór