W dniach 23-25 maja Pani Dyrektor Agnieszka Ohsmann i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w Technikum Leśnym w Starościnie w Światowej Konferencji Naukowej ,,Ku ekologii biosfery. Las nowy wymiar edukacji”. Przedstawiciele naszej szkoły Piotr Jakubowski i Kacper Zasępa podczas telekonferencji ze szkołami m.in. na Dominikanie, w Senagalu, we Włoszech wygłosili referat pt. ,,Czym jest przyroda?”, tłumaczony w kilku językach. Przedstawione zostały także referaty innych szkół leśnych z kraju i z zagranicy. Udział w konferencji był doskonałą okazją do wymiany poglądów, doświadczeń dot. gospodarki leśnej, a także do integracji z innymi koleżankami i kolegami szkół leśnych prowadzonych przez Ministra Klimatu i Środowiska. Patronat nad konferencją objęli m.in. Minister Edukacji i Nauki, Minister Klimatu i Środowiska oraz Rzecznik Praw Dziecka.