18 października uczniowie Kółka Botanicznego wraz z opiekunami odwiedzili Arboretum Leśne im. prof. S. Białoboka w Nadleśnictwie Syców. Arboretum to jest specjalistycznym gospodarstwem leśnym wykonującym prace związane z selekcją i nasiennictwem drzew leśnych, zachowaniem leśnych zasobów genowych oraz aktywną ochroną przyrody na terenach zarządzanych przez PGL Lasy Państwowe. Uczniowie mieli okazję, oprócz zwiedzenia kolekcji roślinnych i zapoznania się z kierunkami działalności arboretum, wziąć jeszcze udział w warsztatach szczepienia drzew iglastych, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów. Wielkie wrażenie wywarło również laboratorium kultur tkankowych i możliwości rozmnażania roślin tą metodą. Uczniowie wrócili z podarunkiem – zestawem roślin owadożernych, za co serdecznie dziękujemy!