Numer telefonu

+48 32 285 74 18

Email

sekretariat@tlbrynek.edu.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W dniach 08.03.2023 – 10.03.2023 roku odbyły się „IX Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Brynek 2023”. W zawodach wzięły udział drużyny z siedmiu szkół prowadzonych przez Ministra Klimatu i Środowiska: ZSL LESKO, ZSL ROGOZINIEC, ZSL ZAGNAŃSK, ZSLiE BRYNEK, TL WARCINO, TL BIAŁOWIEŻA, ZSL GORAJ.
Celem Mistrzostw jest propagowanie wśród uczniów szkół leśnych wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy i doskonalenie umiejętności praktycznych. Jak zwykle konkurs składał się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej (test). Prawidłowość wykonania zadań oceniała 11 osobowa komisja sędziowska z Rejonowego Oddziału PCK w Bytomiu oraz strażacy-ratownicy medyczni z PSP w Bytomiu i Tarnowskich Górach. Drużyny prezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności praktycznych, a rywalizacja była bardzo wyrównana. W tym roku na podium stanęły:

• I miejsce: drużyna z ZSLiE w Brynku

• II miejsce: drużyna z ZSL w Zagnańsku

• III miejsce: drużyna z ZSL w Goraju

Dyrektor szkoły pani mgr Agnieszka Ohsmann podziękowała zawodnikom za przybycie i pogratulowała sportowej rywalizacji. Zwycięzcom wręczono puchary i medale, a wszyscy uczestnicy i ich szkoły otrzymali nagrody rzeczowe. Dyrekcja Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych im. Stanisława Morawskiego w Brynku składa serdeczne podziękowania: Rejonowemu Oddziału PCK w Bytomiu, Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach, Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, Nadleśnictwom: Brynek, Świerklaniec, Zawadzkie, Olesno, Andrychów, Kup, Rudziniec oraz cukierni LK – MAJ z Tarnowskich Gór za bezinteresowną pomoc w zorganizowaniu Mistrzostw.

Rekomendowane wpisy

Skip to content