Jesteśmy wicemistrzami!
W dn. 15 -17.03.23 r. w Brynku odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Koszykówce. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie półfinały i mecze o kolejność miejsc. W sumie odbyło się 14 meczy.
W grupie A: TL Warcino ( ubiegłoroczny wicemistrz), ZSL Zagnańsk,TL w Starościnie oraz ZSLiE Brynek.
W grupie B znalazły się: TL Tuchola ( ubiegłoroczny triumfator), TL Białowieża oraz TL Milicz.
W meczach swojej grupy nasi koszykarze pokonali w pełnych emocji spotkaniach ubiegłorocznego wicemistrza TL Warcino 32 :21 i drużynę Starościna 33:28 oraz zespół Zagnańska 30:6.
Wyszliśmy z pierwszego miejsca w grupie – dobrze zaprezentowaliśmy nasze umiejętności. W półfinale na drodze do finału mieliśmy do pokonania drużynę z Tucholi. Mecz rozegrany został na wysokim poziomie i nie brakowało udanych zagrań z obu stron. Zawodnicy dobrze wiedzieli na co stać rywali.
Przy niewiarygodnym dopingu kibiców, po bardzo emocjonującym spotkaniu nasi koszykarze sprawili miłą niespodziankę pokonując drużynę z Kaszub. W meczu finałowym ponownie spotkaliśmy się z drużyną Starościna. Zgodnie z przewidywaniami mecz finałowy był bardzo zacięty. Nasi chłopcy zagrali dobry mecz w obronie, dużo zbiórek zaliczył Sebastian Brdęk, który otrzymał tytuł najlepiej zbierającego z tablicy, niestety zabrakło skuteczności w ataku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy TL Starościn 39:26. Tym samym po raz szósty jesteśmy wicemistrzami Polski Szkół Leśnych Ministra Klimatu i Środowiska. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników.
W uroczystym zakończeniu pani dyrektor Agnieszka Ohsmann w obecności zaproszonych gości serdeczne podziękowała sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów – szczególnie obsłudze technicznej, medycznej, cheerleaderkom, pracownikom szkoły i internatu oraz uczniom i nauczycielom za wsparcie i kibicowanie.
Skład Wicemistrzów: Sebastian Brdęk, Filip Watoła, Michael Wojnar, Piotr Furmański, Patryk Sekta, Franciszek Janota, Mikołaj Górka, Wiktor Olejak, Bartosz Jadowski, Miłosz Pasieka, Marco Hartel.
Gratulujemy!
Tabela końcowa mistrzostw: