W poniedziałek 20 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się do Tarnogórskiego Centrum Kultury na spektakl „Ja nie wiem” wg „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w reżyserii Ewy Wyskoczyl. Przedstawienie zostało zrealizowane przez dwie grupy aktorów uczęszczających na zajęcia teatralne w TCK. Poprzedzone zostało wstępem, w którym pani reżyser przedstawiła tematykę i znaczenie utworu, który stał się symbolicznym początkiem epoki romantyzmu w literaturze polskiej. Mieliśmy okazję zobaczyć dwie ballady: „Lilije” i „Świteziankę”. Po przedstawieniu była możliwość spotkania z odtwórcami głównych ról. Premiera tego spektaklu miała miejsce 20 listopada 2022 r. w roku Romantyzmu Polskiego ogłoszonego w 200 rocznicę wydania „Ballad i romansów”.