22 marca 2023 r. w Dąbrowie Górniczej odbyła się X edycja konkursu „I ty możesz zostać ratownikiem” skierowana do uczniów szkół średnich województwa śląskiego. W rywalizacji uczestniczyło około 30 drużyn więc konkurencja była duża, a stres nie odpuszczał. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż zdobyliśmy zaszczytne I miejsce spośród wszystkich szkół oraz I miejsce za najlepiej przeprowadzoną akcję ratowniczą w pozorowanej sytuacji pt. „Wypadek”. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Pietrzak, Filip Anioł oraz Konrad Górecki. Celem konkursu było zwiększenie świadomości na temat pierwszej pomocy oraz rozwijanie umiejętności związanych z ratowaniem życia. Organizatorem była Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Dąbrowy Górniczej, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach oraz Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu. Gratulujemy młodzieży wiedzy z tak ważnej dziedziny jak pierwsza pomoc oraz życzymy dalszych sukcesów.