26 maja gościliśmy w naszych murach młodych sportowców i przyrodników. Uczniowie szkół podstawowych z Boruszowic, Nakła Śląskiego, Orzecha i Potępy przybyli do nas, aby wziąć udział w III Biegu Młodego Przyrodnika. Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 2 kilometrów, a po drodze wykonywali zadania związane z rozpoznawaniem zwierząt leśnych, owadów, drzew oraz roślin zielnych. Wyzwaniem było również szacowanie wysokości drzewa oraz udział w konkursie niespodziance. Najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Nakle Śląskim. Drugie miejsce zajęły reprezentantki Szkoły Podstawowej w Orzechu, a trzecie miejsce na podium wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Boruszowicach. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok! 🌿🏃♀️🏃♂️
