Numer telefonu

+48 32 285 74 18

Email

sekretariat@tlbrynek.edu.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Przedstawiamy sylwetki absolwentów naszej szkoły, ich życiowe wybory i wykonywane zawody.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi absolwentami, ich życiowymi wyborami kariery oraz historiami z czasów szkolnych.

– Specjalistka Służby Leśnej ds. marketingu w nadleśnictwie Świerklaniec

Rok urodzenia: 1986 r.

Lata nauki w naszej szkole: 2002-2006 technikum leśne Brynek

Studia Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

 

Dlaczego poszłam do Technikum Leśnego w Brynku?

Zawsze robiłam coś innego niż wszyscy. Nie mam w rodzinie żadnego leśnika, trzeba było to zapoczątkować.

Staż od października 2006 roku w Nadleśnictwie Świerklaniec.

Od 2008 podleśniczy, w międzyczasie doszły lasy niepaństwowe,  edukacja leśna, administrator Facebooka Nadleśnictwa, Przewodnicząca Koła Polskiego Towarzystwa Leśnego przy Nadleśnictwie Świerklaniec, członek zarządu Związku Zawodowego Leśników, Sekretarz Stowarzyszenia Borrelia

W 2019 roku otrzymałam ZIELONY CZEK Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w kategorii Programy i Akcje Dotyczące Ochrony Przyrody.

Od 2019 roku Specjalista do spraw marketingu i sprzedaży drewna w nadleśnictwie.

Przy rocznym pozyskaniu 83-84 tysiące m3 drewna naprawdę nie ma nudy 😉 I bardzo dobrze, bo ja osobiście nudy nie lubię. Czego jeszcze nie lubię?  Błędów ortograficznych, nicnierobienia, marnotrawienia czasu i obojętności.  Placków ziemniaczanych, frytek i barszczu z uszkami i ryb 😉 Przeraża mnie szerzący się brak wzajemnego szacunku.

Co poza pracą? 

Od kliku lat ćwiczę trójbój siłowy, generalnie zabawy z ciężarami. Podobno nie jest źle 😉 Uwielbiam robić zdjęcia, jeździć rowerem, podróżować, czytać książki. Zwiększać sobie poziom adrenaliny – skoki spadochronowe, loty balonem, bungee, dokładanie obciążeń na sztangę 😉 Kocham mojego labradora i męczę go przydługimi codziennymi spacerami i pozowaniem do zdjęć 😉

Zbieram motyle i piękne wspomnienia. Latam dronem.  Hoduję „żywe kamienie” .Na wakacje zwykle wybieram dosyć specyficzne miejsca – Petersburg, Ukraina, polskie zakątki do aktywnego zwiedzania rowerem. Od wiosny do jesieni pracuję na swojej małej działeczce uprawnej, mam też mini kawałek własnego lasu, gdzie wciąż coś dosadzam – sosny pinie, rumelijskie, drzewa i krzewy owocowe.

Jaka jestem?

Wytrwała, konsekwentna, uparta. Lubię proste rozwiązania i nieskomplikowane charaktery. Nie mam w życiu miejsca na szarość dnia codziennego. 

Mam wspaniałych przyjaciół, którzy akceptują te wszystkie moje wariactwa. 

Nie umiem wieszać firanek i robić na szydełku, resztę jakoś ogarniam 😉 Nie palę papierosów i nie zostawiam niczego na później.

Nie wierzę ludziom, którzy mówią  „Albo rybki – albo akwarium”.  Mam rybki, akwarium, a zapobiegawczo i wędkę 😉

Tadeusz Kiedrzyn

Nasi absolwenci potrafią ciężko pracować, aby odnosić sukcesy

 

Nazywam się Badura Marcin, jestem absolwentem Technikum Leśnego w Brynku.

Już od najmłodszych lat interesowała mnie praca w lesie, gdzie działali mój tata z braćmi, dlatego aby spełnić moje marzenie postanowiłem wybrać się do technikum leśnego, gdzie poznałem podstawy teoretyczne i praktyczne prac leśnych, dodatkowo w szkole zdobyłem prawo jazdy na traktor, kurs HDS oraz brakarski, które dopełniały moje zamiłowanie do lasu.

Szkoła pozwoliła mi także na uczestnictwo w „Zawodach Drwali” na których zdobywałem podium, co sprawiało mi wiele radości. Po zdaniu matury i zakończeniu nauki, założyłem własną firmę, która myślę w przyszłości pozwoli mi na dalszy lepszy rozwój. Pozdrawiam wszystkich z wspólnej branży leśnej. Darz Bór!

Tadeusz Kiedrzyn

 

Skip to content