W piątek 14 grudnia 2018 r. odbył się w bibliotece szkolnej finał konkursu „100 słów z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości”. Celem konkursu było uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości oraz pobudzenie kreatywności i aktywności twórczej uczniów. Zadaniem uczestników było napisanie krótkiego tekstu literackiego, w dowolnej formie, ale musiał zawierać dokładnie 100 słów. Z zadaniem zmierzyli się uczniowie: Sandra Baran z kl. I B, Łukasz Kocaj z kl. IV A, Magda Roguz z kl. IV B oraz Ada Taranek z kl. II B. Jury po przeczytaniu i analizie prac przyznało następujące nagrody:

I miejsce: Sandra Baran (wiersz „Pamiętam”),

II miejsce Ada Taranek (wiersz „Ojczyzna”),

III miejsce Magda Roguz (wiersz „Jestem silna”).

Wyróżnienie otrzymał Łukasz Kocaj za refleksję „Czas obecny”. Konkurs zorganizowała biblioteka szkolna i Marta Jakubczak z samorządu uczniowskiego.