Numer telefonu

+48 32 285 74 18

Email

sekretariat@tlbrynek.edu.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

1.

Wystawa poczet bibliotekarzy dawnych i współczesnych.

W listopadzie 2019 r. biblioteka szkolna przygotowała wystawę w holu szkoły pt. „Poczet bibliotekarzy dawnych i współczesnych”.

Prezentowała ona sylwetki powszechnie znanych osób, o których nie zawsze wiemy, że w swoim życiorysie mogą pochwalić się pracą w bibliotece.

Nieznani czy zapomniani – to z pewnością te postacie, które zasługują na przypomnienie, zarówno młodszej i starszej generacji, o dokonaniach życiowych przedstawianych osób. Okazuje się, że praca w bibliotece niejednokrotnie może być trampoliną do dalszej kariery… a przy niejednym nazwisku z pewnością można przeżyć zaskoczenie.

2.

75 rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz 27.01.2020 r

Warto wiedzieć. Z historii szkoły: o współpracy Państwowego Muzeum Oświęcim Brzezinka z Technikum Leśnym w Brynku.

Rok 2020 jest rokiem szczególnym ze względu na dwie rocznice związane z pamięcią:
20. rocznicę uchwalenia Deklaracji Sztokholmskiej, na mocy której powstała Grupa Robocza do Międzynarodowej Współpracy w Dziedzinie Edukacji, Pamięci i Badań nad Holokaustem, dziś International Holocaust Remembrance Alliance; oraz 15. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ dnia 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Pamięci o Holokauście. Oba te wydarzenia miały symbolicznie miejsce właśnie 27 stycznia, w dniu rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Dlatego też główne światowe obchody organizowane były w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau.
Motto obchodów:

„MAMY STRASZNE PRZECZUCIE, GDYŻ WIEMY”

Ta rocznica stała się okazją do przypomnienia ważnego rozdziału z historii naszej szkoły.

Od 1980 roku rozpoczęła się bardzo owocna współpraca między Muzeum i Technikum. Trwała do roku 2005. Określamy ją jako „wpisaną na trwałe w historię szkoły”.

Nasi uczniowie wraz z opiekunami – nauczycielami naszej szkoły uczestniczyli w ramach praktyk zawodowych w realizacji Planu Gospodarczego Utrzymania Lasów i Zadrzewień na terenie Państwowego Muzeum Oświęcim Brzezinka. Plan ten był związany z wyrębem i pielęgnacją drzew, krzewów, roślinności, porządkowaniem terenu i ochroną zieleni w tym miejscu.

Z tej okazji powstała wystawa prezentująca historię tego okresu szkoły, udokumentowana faktami, źródłami prasowymi i pamiątkowymi fotografiami.

Wystawa powstała dzięki współpracy i pomocy Pani Marii Dyner, która udostępniła i przekazała własne materiały na  wystawę.

3.

Finał III Szkolnego konkursu na recenzję ulubionej książki.

         W poniedziałek 02.03.2020 r. odbył się finał III Szkolnego konkursu na recenzję ulubionej książki.

Zadaniem uczestników było napisanie recenzji wybranej książki w taki sposób, aby zainteresować i zachęcić innych do jej przeczytania.

         W konkursie przyznano następujące miejsca:

równorzędne dwa pierwsze miejsca:

Mateusz Kamiński (kl. IV A) i Jakub Popielarz (kl. III B),

drugie miejsce:

Gracjan Feruś (kl. III B),

równorzędne dwa trzecie miejsca:

Ada Taranek (kl. III B) i Kamil Nabiałek (kl. III B),

równorzędne dwa czwarte miejsca:

Sandra Baran (kl. II B) i Klaudiusz Burnat  (kl. II B),

oraz dwa wyróżnienia:

Natalia Kandzia (kl. I A)

i Patrycja Pawlik (kl. II A).

Rekomendowane wpisy

Skip to content