W dniu 21 października uczniowie Kółka Botanicznego wraz z jego opiekunem – Januszem Banasiem udali się do Arboretum w Rogowie. Był to wyjazd szczególny, gdyż w roku 125 rocznicy urodzin założyciela naszego przyszkolnego ogrodu botanicznego w Brynku – inż. Henryka Edera, a później kierownika Arboretum w Rogowie. Uczestnicy wycieczki trafili na wspaniały moment przebarwienia niezwykłej kolekcji drzew i krzewów, liczącej ponad 3000 gatunków i odmian. Najbardziej spektakularne były klony, których narodowa kolekcja znajduje się właśnie w rogowskim arboretum. Wycieczka zakończyła się złożeniem kompozycji z roślin rosnących w ogrodzie w Brynku (przygotowanej przez panią Jolę Ułanowską – za co bardzo dziękujemy) i zapaleniem znicza na grobie inż. Henryka Edera na cmentarzu parafialnym w Rogowie.

fot. i tekst: Janusz Banaś
ed. Artur Kanawka