30 listopada grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły wraz z pracownikami Nadleśnictwa Brynek i RDLP w Katowicach uczestniczyła w szkoleniu z hodowli lasu, którego tematem było „Prowadzenia drzewostanów rębnią V na terenie Nadleśnictwa Brynek”. Prowadzącym szkolenie był Pan prof. dr hab. Stanisław Drozdowski z Katedry Hodowli Lasu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W części teoretycznej przedstawiono nam zagadnienia związane z rębnią V i wykorzystaniem jej w terenach nizinnych, natomiast w części terenowej w L-ctwie Górniki mogliśmy podyskutować o praktycznym jej zastosowaniu. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Brynek za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tak ciekawym szkoleniu.