W dniu 14.02.2024r. grupa uczniów z kl. 1a i 1b uczestniczyła w zajęciach pt. „CULTURE SHOCK- Normalizing Discomfort in Times of Change”. Spotkanie prowadziła p. Rene Henry ( doktorantka psychologii Uniwersytetu Śląskiego) a także rodzima użytkowniczka j.angielskiego pochodząca z USA 🇺🇸🇺🇸🇺🇸. W pierwszej części wykładu p. Rene podzieliła się z nami trudnymi doświadczeniami, z jakimi spotkała się w Polsce, a które wynikały głównie z różnic kulturowych. Mogliśmy również uświadomić sobie, że zjawisko szoku kulturowego to w istocie każda sytuacja zmiany, która wymaga uwagi, akceptacji i adaptacji. Tak więc szok kulturowy jest tematem uniwersalnym. W drugiej części zajęć uczniowie wykonywali ćwiczenia w parach oraz odpowiadali w j. angielskim na zadawane pytania🙂🙂🙂. Opiekunem wyjazdu była p. Elżbieta Nobis.