Numer telefonu

+48 32 285 74 18

Email

sekretariat@tlbrynek.edu.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Listy z ministerstwa Edukacji i Nauki oraz z ministerstwa Klimatu i Środowiska na zakończenie roku szkolnego 2020/21:

List Ministra Edukacji i Nauki

Warszawa, 24 czerwca 2021 r.

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,

dobiegają końca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021. Nauczyciele i uczniowie wkrótce rozpoczną długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku.

Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy. Wysokie statystyki zachorowań i niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że przez większość roku szkolnego młodzi ludzie uczyli się w sposób zdalny. Byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami. 

Wiemy, że ze skutkami zdalnej edukacji będziemy mierzyć się w kolejnych latach. Jesteśmy świadomi zarówno mniejszej efektywności procesu kształcenia na odległość, jak również jego negatywnego wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną dzieci i młodzieży. Dlatego też przygotowaliśmy kompleksowy program wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki finansowe.

Wiosną przeciw COVID-19 zaszczepiła się większość nauczycieli. Na początku czerwca ruszyła rejestracja na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane także na terenie placówek oświatowych. Szczegółowe informacje w tej sprawie będziemy przekazywać do szkół w okresie wakacyjnym.

Mamy nadzieję, że dzięki postępującej akcji szczepień uda nam się w przyszłości uniknąć ponownego zamknięcia szkół i placówek oraz przenoszenia edukacji na tryb zdalny. Okres kształcenia na odległość pokazał dobitnie, że bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem nie zastąpią nawet najnowocześniejsze technologie.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim dyrektorom szkół i nauczycielom za całoroczną pracę, trud oraz zaangażowanie. Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich uczniów, oferowali pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach. Życzę Państwu przede wszystkim spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków.

Gratuluję uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Mijający rok był dla Was prawdziwą próbą charakteru. Wszyscy mierzyliście się z wyzwaniami zdalnej nauki. Jestem przekonany, że praca, którą włożyliście w swoją edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce. Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości.

Serdecznie pozdrawiam również społeczność szkół polskich i polonijnych na całym świecie. Dziękuję nauczycielom i wychowawcom za podtrzymywanie oraz pielęgnowanie polskości wśród młodych Polaków dorastających poza granicami kraju. Słowa wdzięczności kieruję także do uczniów, dziękując za trud doskonalenia języka polskiego i zdobywania wiedzy o Polsce.

Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki

ul. Wspólna 1/3, 00-529 Warszawa, tel. (22) 52 92 638, sekretariat.minister@mein.gov.pl,
www.mein.gov.pl

List Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa

Warszawa, dnia 22 czerwca 2021 r.

Ministerstwo
Klimatu i Środowiska
Sekretarz Stanu
Pełnomocnik Rządu
ds. Leśnictwa i Łowiectwa

Edward Siarka


Szanowny Panie Dyrektorze,
Szanowni Nauczyciele i Pracownicy,
Drodzy Uczniowie,

       dobiega końca rok szkolny 2020/2021 — czas wzbogacania wiedzy, rozwijania zainteresowań i kształtowania umiejętności. Jest to dla mnie okazja do złożenia podziękowań, życzeń oraz gratulacji za czas pracy i nauki w niełatwych czasach pandemii.
       Przez długie miesiące edukacja odbywała się w formie zdalnej, co stanowiło wielkie wyzwanie zarówno dla grona pedagogicznego, jak i uczniów. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, że taka metoda nauczania nigdy nie zastąpi codziennego, bezpośredniego kontaktu wychowawców i nauczycieli z młodzieżą ani osobistych spotkań w gronie rówieśników. Jestem pełen uznania, jak dobrze i efektywnie udało się zorganizować edukację w obliczu trudności. Wyrażam wielką nadzieję, że kolejny rok szkolny od początku do końca spędzony będzie tradycyjnie w murach szkół.
       Dziękuję Wam, uczniom, za czas poświęcony na zdobywanie wiedzy, osiągnięte sukcesy oraz dbałość o dobre imię szkoły. Wasza rzetelność, wytrwałość i zaangażowanie zasługuje na szacunek i uznanie. Ostatni dzwonek to zapowiedź wytchnienia od codziennych szkolnych obowiązków, co oznacza więcej czasu na oddanie się swoim pasjom i zainteresowaniom.
       Życzę Wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji — zasłużonego odpoczynku, który pozwoli nabrać sił do dalszej, wytężonej pracy.

Z pozdrowieniami Darz Bór!

podpis

Rekomendowane wpisy

Skip to content