21 – go marca odbyły się dni otwarte naszej szkoły. Na odwiedzających nas uczniów szkół podstawowych i ich rodziców czekało wiele atrakcji. Goście mogli uczestniczyć w pokazach udzielania pierwszej pomocy, łucznictwa, przerzynki, wysłuchać koncertu sygnalistów myśliwskich czy oszacować wysokość drzewa. Na stanowisku entomologicznym podziwiali wiele gatunków owadów i pająków. Były obecne straszyki rogate, straszyki australijskie, modliszki, karaczany madagaskarskie, pluskwiaki dwuplame oraz 5 gatunków pająków. Dodatkowo pojawiły się ślimaki Lissachatina fulica. Można też było wygrać sadzonki drzew po odnalezieniu złotych kokonów boreczników sosnowych. W nowo otwartej salce edukacyjnej uczniowie klasy 1 przygotowali prezentację o wybranych gatunkach ptaków. Stanowisko ornitologiczne ukazało przystosowania ptaków drapieżnych do polowań oraz sposoby i sprzęt do ich obserwacji. Swoich sił można było spróbować przy ścince drzew obsługując symulator harwestera. Zwieńczeniem były pokazy doświadczeń chemicznych i poczęstunek w sali kominkowej pałacu. Dziękujemy wszystkim za przybycie.