Kółko botaniczne powoli rozkręca się. W tym roku wprowadzamy sekcje zainteresowań (drzewa i krzewy iglaste, drzewa i krzewy liściaste, rośliny zielne, rośliny chronione, rośliny owadożerne, rośliny jadalne, rośliny ozdobne we wnętrzach, rośliny ozdobne w ogrodzie). Dzisiaj spotkaliśmy się najpierw w sali lekcyjnej, aby zapoznać najmłodszych uczniów z historią, kompozycją i składem gatunkowym naszego ogrodu botanicznego; dla starszych było to coroczne przypomnienie, a następnie udaliśmy się do ogrodu, aby poznać jego najcenniejsze elementy. Było też pewne zadanie – znajdź fragmenty roślin, które rozpoznajesz z „prawie zamkniętymi oczami” 😉. Ku uciesze, pojawiła się zasadnicza różnica w ilości gatunków pomiędzy uczniów klas pierwszych i drugich. Brawo, że chcecie zgłębiać wiedzę botaniczną!