26 września najstarsi uczniowie naszego Technikum, w ramach doradztwa zawodowego, wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej – Salon Maturzystów, Perspektywy 2023, odbywający się w Katowicach (na Uniwersytecie Śląskim), organizowany od 17 lat przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Uczniowie uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. W ramach części wystawowej przedstawione zostały oferty uczelni i szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2024/25. Nie zabrakło także poradnictwa zawodowego i inspirujących spotkań dla osób wybierających kierunek studiów i uczelnię. Podczas „Salonu” każdy uczestnik otrzymał publikację Perspektyw, czyli „Informator dla Maturzystów 2024”– aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom.