W turnieju rozegranym w dniach 22-23 marca o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, w wyremontowanej sali sportowej w Brynku, nasza drużyna wywalczyła III miejsce! Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn. Mecze rozegrano systemem ,,każdy z każdym.” W tej edycji najlepszą drużyną okazał się zespół z TL z Tucholi, wygrywając w meczu otwarcia z TL ze Starościna, który uplasował się na miejscu drugim. Nasi chłopcy w sobotnim meczu, po bardzo wyrównanym pojedynku, pokonali ekipę z Milicza. Drużyny wymieniały się naprzemiennym zdobywaniem koszy. W czwartej kwarcie, zawodnicy z Brynka skutecznie wykonywali rzuty wolne i bardzo dobrze zagrali w obronie. Najlepiej punktowali Filip Watoła, Bartek Jadowski i Wiktor Olejak.

Skład reprezentacji: Sebastian Brdęk, Filip Watoła kpt, Patryk Sekta, Michael Wojnar, Kacper Kozerski, Bartek Jadowski, Wiktor Olejak, Miłosz Pasieka i Dawid Pietrzyk.

Drużynę dzielnie wspierali: dyrektor szkoły Agnieszka Ohsmann, nauczyciele, pracownicy szkoły, kibice, zespół cheerleaderek oraz kontuzjowany kolega z drużyny Franek Janota👍

Tytuł MVP otrzymał Cezary Zdolski, w klasyfikacji najwyższą skuteczność triumfował Piotr Chrzan- obydwaj z Tucholi. Zawodnikiem najlepiej punktującym ,,trójkami” okazał się Filip Mazur z Milicza, a najlepiej zbierającym z tablicy Wiktor Olejak z Brynka. Ponadto w indywidualnym konkursie rzutów za trzy punkty najlepszym był Michał Wojtyniak z Biłgoraja. Puchary ufundowane przez Dyrektora RDLP w Katowicach Pana Roberta Pabiana wręczyła Rzecznik Prasowy Pani Magdalena Świtka i Nadleśniczy Nadleśnictwa Brynek Pan Janusz Wojciechowski. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom- Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Nadleśnictwom: Brynek, Katowice, Koszęcin, Świerklaniec, Andrychów, Zawadzkie, Banku Spółdzielczemu w Tworogu, Firmie Bakoma, Ustronianka i Coca Cola.

Tabela końcowa XIV Mistrzostw:

I. TL Tuchola

II. TL Starościn