Numer telefonu

+48 32 285 74 18

Email

sekretariat@tlbrynek.edu.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

„(…) lecz ja nie kocham jasnego miecza za jego ostrość, ani strzały za chyżość, ani wojownika za wojenną chwałę”. Dzisiaj, 25 marca odbył się w naszej szkole Dzień Czytania Tolkiena. Wybór tekstów, zgodnie z pomysłem uczennicy Jagody Gańczorz, dotyczył wojen, które w twórczości J.R.R. Tolkiena stanowią bardzo istotny element. Rozpoczęliśmy fragmentami o 𝘕𝘪𝘳𝘯𝘢𝘦𝘵𝘩 𝘈𝘳𝘯𝘰𝘦𝘥𝘪𝘢𝘥 – Bitwie Nieprzelicznych Łez z „Silmarillionu”, następnie przypomnieliśmy Bitwę Pięciu Armii z „Hobbita”. Na koniec zostały odczytane fragmenty z „Władcy Pierścieni” o bitwie pod Helmowym Jarem i na Polach Pelennoru. Przywołana została również mądrość zapisana w wypowiedziach Faramira – jednej z najciekawszych postaci trylogii Tolkien. Bardzo dziękujemy naszym uczniom za przybliżenie wspaniałych opisów, jakie Tolkien zawarł w swoich książkach oraz oprawę muzyczną spotkania.

Rekomendowane wpisy

Skip to content