29.04.2022 r. w auli pałacu odbyło się zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Honorowymi gośćmi uroczystości byli: Zastępca Regionalnego Dyrektora Lasów Państwowych – Pan Jurand Irlik, Nadleśniczy Nadleśnictwa Świerklaniec oraz Przewodniczący Związku Leśników Polskich Regionu Górnośląskiego – Pan Piotr Chrzęszczyk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zawadzkie – Pan Grzegorz Furmański, Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubliniec – Pan Zbigniew Znojek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Siewierz – Pan Grzegorz Cekus, Nadleśniczy Nadleśnictwa Koszęcin – Pan Adam Chudzik, Nadleśniczy Nadleśnictwa Brynek – Pan Janusz Wojciechowski, Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Rudziniec – Pan Grzegorz Skrobek, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Świerklaniec oraz członek zarządu Związku Leśników Polski Regionu Górnośląskiego – Pan Wojciech Kubica a także nauczyciele, wychowawcy, rodzice uczniów klas IV, delegacje uczniów klas młodszych i oczywiście tegoroczni abiturienci. Akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Nastąpiło oficjalne przekazanie sztandaru młodszym kolegom. Pani Dyrektor Agnieszka Ohsmann skierowała ciepłe słowa do maturzystów, życząc im bardzo dobrych wyników na maturze oraz trafnego wyboru dalszej drogi życiowej. Następnie uczniowie z najwyższą średnią z przedmiotów zawodowych otrzymali z rąk pana Piotra Chrzęszczyka Stypendium Naukowe Rady Krajowej Związku Leśników Polskich Regionu Górnośląskiego. W dalszej kolejności zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz dyplomy i upominki za udział w konkursach, zawodach sportowych oraz pracę na rzecz szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, podczas której została przedstawiona prezentacja multimedialna ukazująca wspomnienia kilkuletniego pobytu maturzystów w naszej szkole. Pożegnaniu towarzyszył również występ wokalny oraz pokaz umiejętności muzycznych Zespołu Sygnalistów Myśliwskich. Nie zabrakło wzruszeń, podziękowań i życzeń powodzenia w nowym etapie życia. Tradycyjnym elementem uroczystości było symboliczne wręczenie kwiatów i wzajemne podziękowania. Nasi goście, absolwenci oraz wychowawcy wpisali się do księgi pamiątkowej, następnie wszyscy usiedli do uroczystego obiadu. Za wszystkich abiturientów trzymamy kciuki! Powodzenia na maturze!